. . .
Ana Sayfa Reklam Künye Üyelik Giriş Sayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle İletişim RSS / XML
 Son Dakika
PROTEM TEMİZLİK`E TEŞEKKÜR   -    YAŞAR KARAKELLE: YAŞANANLAR SİYASİ DERSTİR   -    KADINLAR TURKCELL`İN GÖZBEBEĞİ   -    TÜSİAD`DAN ANLAMLI ZİYARET   -    ALPAY YÜKSEL İÇİN YENİ GÖERVLENDİRME   -    TURKCEL PROJESİ DEMEK ÖDÜL DEMEK   -    TUROB DUYMAZDAN GELİNEMEZ   -    İSPANYA TURİZMDE TAKDİRİ HAK ETTİ   -    DOĞUŞ OTOOMTİV`DEN TARİHİ KARAR   -    EKONOMETRONOM.COM YAYIN HAYATINA BAŞLADI   -    GÜYA ANLAŞMIŞLAR   -    BORCU OLAN UÇAK REHİNDE   -    HEDEF BÜYÜK HAYAL DE OLSA   -    AB İÇİN KARŞILIKLI ÇABA TALEBİ   -    KARŞILIKLI ÇABA GEREKLİYMİŞ   -   
  Gündem
  Siyaset
  Dünya
  Spor
  Ekonomi
  Teknoloji
  Sağlık
  Kültür Sanat
  Magazin
  Eğitim
  Yaşam
  İstanbul
  Marketler
   Siyaset 23.5.2017 / 12:22  
İŞ AHLAKI İŞLETMELERİN BELKEMİĞİDİR
YAŞAR KARAKELLE GRUP Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Karakelle; iş ahlakının; bir işletmede vakedilmesi lazım gelen en üst düzey anlayış olduğunu ve bunun; işletmelere azami başarı kazandıracağını dile getirdi?

YAŞAR KARAKELLE GRUP Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Karakelle; iş ahlakının; bir işletmede vakedilmesi lazım gelen en üst düzey anlayış olduğunu ve bunun; işletmelere azami başarı kazandıracağını dile getirdi?

?İş Ahlakı ve İşletmeler? başlıklı bir açıklama yayınlayan YAŞAR KARAKELLE GRUP Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Karakelle; açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

?İstihdam, bugün hem kolay hem zor bir nimettir. İşsizlik oranı rakamları, nicel olarak korkutsa da, bunun nitel anlamı farklıdır. İş ahlakı olmayan bir kitle var ve bu kitle işssizdir genelde. İş ahlakı bir işletmenin en temel unsuru olmalıdır. İş ahlakına önem vermeyen bir işletmede, başarıdan söz etmek mümkün değildir. Her işletmenin, büyüklüğüne göre CEO?su, genel müdürü, yönetim kurul başkanı ya da ustabaşısı; iş ahalkı konusunda azami bilgi sahibi olmalıdır. Bir çalışana, başarısız olduğu takdirde, kısa ya da orta vadede işini kaybedeceği kanısı yerleştirilirse, işlir iyi yürür, çalışan kazanır, işletme kazanır. İş ahlakı olmayan bir çalışanın bir işletmeye vereceği hiçbir şey olmaz. Mesaisini dolduran değil, iş bitene kadar mesaide kalan çalışan,gerçek iş sevdalısıdır ve eninde sonunda yükselir. İş ahlakı olmayan bir çalışan ise, eninde sounda işini kaybetme noktasına gelir. Burada asıl önemlisi, yöneticinin de iş ahlakı ile ilgil bilgi sahibi olmasıdır. Aksi takdirde asıl amacı para kazanmak olan o işletme, ya az kazanır, ya da çarklar arasında ezilip, büyüyemediği için, gün gelir piyasadan çekilmek zorunda bile kalabilir??Yorum Yap
  Diğer Siyaset Haberleri...
    5 Ocak 2017 Perşembe - Kılıçdaroğlu: Evet oyu verenler vatan ha...
    20 Aralık 2016 Salı - Başbakan Yıldırım`dan çok sert açıklama...
    17 Aralık 2016 Cumartesi - FETÖ`cü Hain Emre Uslu`dan alçak terör t...
    14 Aralık 2016 Çarşamba - Darbe Komisyonu`nun CHP`li üyelerinden f...
    12 Aralık 2016 Pazartesi - Bahçeli: Yerle yeksan olacaklar...
    12 Aralık 2016 Pazartesi - Demirtaş`tan `Beşiktaş saldırısı` açıkla...
    12 Aralık 2016 Pazartesi - Birçok ilde HDP`ye terör operasyonu...
    10 Aralık 2016 Cumartesi - AK Parti ve MHP`den ortak anayasa açıkla...
    26 Ağustos 2016 Cuma - Cumhurbaşkanı Erdoğan, Putin ile görüştü...
    26 Ağustos 2016 Cuma - Kılıçdaroğlu`na yönelik saldırıyı başına...
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz
Copyright © www.samanyolugazetesi.com                       Görsel Tasarım ve Yazılım : Samanyolu Gazetesi
. . .