. . .
Ana Sayfa Reklam Künye Üyelik Giriş Sayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle İletişim RSS / XML
 Son Dakika
PROTEM TEMİZLİK`E TEŞEKKÜR   -    YAŞAR KARAKELLE: YAŞANANLAR SİYASİ DERSTİR   -    KADINLAR TURKCELL`İN GÖZBEBEĞİ   -    TÜSİAD`DAN ANLAMLI ZİYARET   -    ALPAY YÜKSEL İÇİN YENİ GÖERVLENDİRME   -    TURKCEL PROJESİ DEMEK ÖDÜL DEMEK   -    TUROB DUYMAZDAN GELİNEMEZ   -    İSPANYA TURİZMDE TAKDİRİ HAK ETTİ   -    DOĞUŞ OTOOMTİV`DEN TARİHİ KARAR   -    EKONOMETRONOM.COM YAYIN HAYATINA BAŞLADI   -    GÜYA ANLAŞMIŞLAR   -    BORCU OLAN UÇAK REHİNDE   -    HEDEF BÜYÜK HAYAL DE OLSA   -    AB İÇİN KARŞILIKLI ÇABA TALEBİ   -    KARŞILIKLI ÇABA GEREKLİYMİŞ   -   
  Gündem
  Siyaset
  Dünya
  Spor
  Ekonomi
  Teknoloji
  Sağlık
  Kültür Sanat
  Magazin
  Eğitim
  Yaşam
  İstanbul
  Marketler
   Gündem 5.9.2017 / 09:19  
E-FATURA DÖNEMİ BAŞLIYOR
.....

SGK?da e-Fatura Dönemi Başlatılıyor?


E-Fatura uygulamasına kayıtlı mükellefler, 1 Ekim 2017 tarihinden itibaren SGK?ya gönderecekleri faturaları elektronik ortamda e-Fatura olarak gönderecek. Elektronik faturaya yönelik Maliye Bakanlığı tarafından yapılan düzenlemeler gereği e-Fatura uygulamasına dahil olan mükelleflerin birbirlerine yaptıkları mal teslimi ve hizmet ifasında e-Fatura kullanmaları zorunlu olacak.

TÜRKKEP Yönetim Kurulu Başkanı M. Kurtuluş Nevruz ?Bilindiği üzere 1 Temmuz 2017 tarihinden itibaren ihracat yapan ve e-Fatura kullananların, ihracat faturalarını e-Fatura olarak oluşturmaları zorunlu hale getirilmişti. Son olarak SGK gibi önemli bir kamu kurumunda e-Fatura kullanımının zorunlu olması kurumların dijitalleşmesi açısından önemli bir adım oldu. Biz de; KEP, e-İmza, e-Fatura, e-Arşiv, e-Saklama, e-Defter ve e-Yazışma gibi hizmetler ile şirketlerin dijitalleşmesine öncülük eden Türkiye?nin ilk özel kurumu olarak bu süreçte SGK?nın dijital dönüşümüne katkı sağlayacağımıza yürekten inanıyoruz? dedi. Teknolojinin kamu kurumlarında kullanılmasının hız ve kontrolü kolaylaştırdığını vurgulayan Nevruz ?Bugün Adalet Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), başta olmak üzere pek çok kamu kurum ve kuruluşu KEP sistemine geçerek mükellefleriyle KEP ile haberleşebiliyor? kaydında bulundu?

E-Fatura çevrecidir?

Nevruz, e-Faturanın faydalarıyla ilgili olarak ?E-Fatura; baskı, kargo, kurye, arşivleme ve iş gücünden tasarruf sağlar. Faturalar elektronik olarak daha kısa zamanda hazırlanır, nakit akış planına dahil olma süreci hızlanır, elektronik ortamda kolay ve hızlı şekilde istenildiğinde ibraz edilir. İşlerin fiziksel ortamdan elektronik ortama geçmesi ile ağaçların kesilerek fatura kağıdı olarak kullanılmasının önüne geçilir. Hepimizin üzerinde mutabık olduğu konu tabii ki elektronik kullanımının yaygınlaşmasıdır. Elektroniğin en güvenli yöntem ise KEP sistemidir. Bugün sayısal verilere baktığımızda 2 milyon tane elektronik imza var, 2 milyon 600 bin tane de maliyeye bağlı normal adres var. Normal adreslerde her türlü ticari, hukuki yazışmaya belge paylaşımlarınızı gönderdiğiniz biçimde koruyan, alıcının kim olduğunu kesin olarak tespit eden, içeriğin kesinlikle değişmemesini ve içeriği yasal geçerli ve güvenli, kesin delil haline getirmek söz konusu değildir. Bu ancak KEP sistemini kullanmakla mümkün olur? iddiasında bulunud?

ULVİYE ISABELLA UÇAR/BHAYorum Yap
  Diğer Gündem Haberleri...
    26 Ekim 2017 Perşembe - PROTEM TEMİZLİK`E TEŞEKKÜR...
    24 Ekim 2017 Salı - YAŞAR KARAKELLE: YAŞANANLAR SİYASİ DERST...
    21 Ekim 2017 Cumartesi - HEDEF BÜYÜK HAYAL DE OLSA...
    20 Eylül 2017 Çarşamba - ÇOK TEKNİK BİR ÇALIŞTAY ÖRNEĞİ...
    11 Eylül 2017 Pazartesi - TÜYAP`TAİK GÜENİLK SKANDALINA TEPKİLER B...
    9 Eylül 2017 Cumartesi - ARSAMIEA ÇİĞ KÖFTE AYDINEVLER ŞUBESİ`NE...
    11 Mayıs 2017 Perşembe - T BULUŞMALARININ ÜÇÜNCÜSÜ YAPILDI...
    21 Mart 2017 Salı - MİLLİ BİRİLK İÇİN EVET OYU ÖNEMLİ...
    21 Mart 2017 Salı - SENİ ÖZLEYECEĞİZ TAYFUN TALİBOĞLU...
    15 Şubat 2017 Çarşamba - İŞTE CİSCO REKORU...
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz
Copyright © www.samanyolugazetesi.com                       Görsel Tasarım ve Yazılım : Samanyolu Gazetesi
. . .